Případy detektiva Murdocha

Případy detektiva Murdocha

S06E09 - Viktoriin kříž

25.9. 19:10
Televize Seznam
60 minut
2013
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Detektiv Murdoch vyšetřuje vraždu zastavárníka Samuela MacGinnise, jenž byl zabit ve svém obchodě. Jeho zákaznice Louisa Butlerová, která byla svědkem této loupeže, je zcela traumatizována, leží v nemocnici a není schopna vypovídat. Ve stejné době inspektor Brackenreid dostává vzkaz, aby v místním vězení navštívil svého starého přítele Pullena. Ten mu v době války, stejně jako několika dalším vojákům, zachránil život. Setkání se z nečekaných důvodů ale již nepodaří uskutečnit, muž je nalezen mrtvý ve vězeňské cele...(Česká televize)

Více informací
S09E18

Lučištník přichází

24.11. 08:00, Televize Seznam, 60 minut

Lučištník přichází

Říká se, že pachatel se rád vrací na místo svého kriminálního činu. Zdá se, toto přísloví je dobře prověřeno časem. Bohužel, jeho platnost se potvrdí i na Policejní stanici č. 4. Doktorka Ogdenová je nečekaně postřelena a detektiv William Murdoch je unesen známým nepřítelem, který proti nim stál již v minulosti...(Česká televize)

Podobné tituly

Elementary
Grantchester
Otec Brown
Kriminálka Las Vegas
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky
2013
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Zatím šestadvacetidílný seriál natočený v koprodukci britské a kanadské televize, v řadě momentů velmi připomíná úspěšné Dobrodružství kriminalistiky. Vychází z detektivních románů Maureen Jenningsové, které čtenářům představily Williama Murdocha, člena torontské policejní stanice, muže, obdařeného zvláštním druhem přímo vizionářské intuice, a především člověka, jenž na hony předběhl svou dobu. Neboť Murdoch si na rozdíl od mnoha svých policejních kolegů i nadřízených moc dobře uvědomuje význam a váhu všech vědeckých objevů, jimiž konec devatenáctého století doslova překypuje.

Tvůrci

Peter Mitchell

Hrají

Yannick Bisson, Aaron Berg, Tattiawna Jones, Jeff Pustil, John Bourgeois, Georgina Reilly, Anthony Gerbrandt, Thomas Craig, Jonny Harris, Helene Joy