Starci na chmelu

Starci na chmelu

23.9. 12:10
Televize Seznam
115 minut
1964
Československo Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví školy, kde jsou studenti ubytováni, však končí necitlivým zásahem pedagogického dozoru. Svěží, optimistický, sedmnáctiletý český film. A dnes už také nesmrtelná legenda! "Ten příběh, který uvidíte a co tak divně začíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě a nikoli jen na chmelu a když se nad ním zamyslíte, dosáhl svého účelu." Tímto nápěvem začíná český muzikál, který není třeba nijak představovat. Příběh lásky, která vznikla ke zděšení okolí na chmelové brigádě, patří mezi naše nejoblíbenější filmy také díky skvělým písničkám, které zpívají Karel Gott, Josef Zíma, Jana Petrů, Karel Štědrý a Jana Malknechtová.(oficiální text distributora)

Více informací

O pořadu

česky
1964
Československo Komedie / Drama / Muzikál / Romantický

Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví školy, kde jsou studenti ubytováni, však končí necitlivým zásahem pedagogického dozoru. Svěží, optimistický, sedmnáctiletý český film. A dnes už také nesmrtelná legenda!
"Ten příběh, který uvidíte a co tak divně začíná, ten mohlo prožít vaše dítě, ať chce či nechce rodina. Ten může prožít vaše dítě a nikoli jen na chmelu a když se nad ním zamyslíte, dosáhl svého účelu."
Tímto nápěvem začíná český muzikál, který není třeba nijak představovat. Příběh lásky, která vznikla ke zděšení okolí na chmelové brigádě, patří mezi naše nejoblíbenější filmy také díky skvělým písničkám, které zpívají Karel Gott, Josef Zíma, Jana Petrů, Karel Štědrý a Jana Malknechtová.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Vratislav Blažek, Jiří Bažant, J. Malásek, Vlastimil Hála, Ladislav Rychman

Hrají

Josef Laufer, Vladimír Pucholt, Ladislav Daneš, Vladimír Navrátil, Vlastimil Harapes, Vratislav Blažek, Jiří Wohanka, Roman Hemala, Jiří Bednář, Jitka Zelenohorská, Milan Kindl, Jiřina Bílá, Zuzana Šavrdová, Jiří Kaftan, Vladimír Linka, Eva Trunečková, Emanuel Kovařík, Josef Steigl, Jan Šváb, Jiří Zobač, Karel Hruška, Stanislav Šimek, Jana Houkalová, Josef Pivonka, Ivana Pavlová, Vladimír Klos, Jan Klár, Vladimír Kloubek, Miloš Zavadil, Jitka Kloubková, Josef Koníček, Petr Musil, Bedřich Ulrych, Jiřina Barášová, Petr Boria, Jaroslav Dlask, Renata Jirousová, Regina Kestlová, Ivana Kubicová, Ivana Kudlová, Mahulena Kulendíková, Věra Masaříková, Boris Milec, Zbyněk Pohlídal, Hana Stachová, Priska Steidlerová, Jiří Šindelář, Helena Štvánová, Eva Víšková, Daniel Wiesner, Libuše Zátková, Alena Žáková, Lubomír Mohyla, Karel Kos, Irena Pavlová, Vladimír Cabalka, Irena Kačírková, Josef Kemr, Arnošt Faltýnek, Stanislav Fišer, Libuše Havelková, Drahomíra Vlachová