Případy detektiva Murdocha

Případy detektiva Murdocha

S06E04 - Studie Sherlocka

20.9. 19:10
Televize Seznam
60 minut
2013
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Detektiv Murdoch řeší loupež v torontské bance, kde depozitní oddělení napadli maskovaní lupiči. Odnesli si několik uložených krabic, řidič jejich povozu však byl na ulici při útěku zabit. Do vyšetřování případu pozitivně zasahuje neznámý muž, vydávající se za detektiva Sherlocka Holmese. Poskytuje Murdochovi řadu důležitých informací, také on se ale stává podezřelým ze zločinu. Nové světlo do případu vnáší Dr. Ogdenová, která zjistila pravou totožnost kanadského dvojníka literárního Sherlocka Holmese...(Česká televize)

Více informací
S10E10

Ďábel uvnitř

4.12. 08:05, Televize Seznam, 60 minut

Ďábel uvnitř

V Torontské věznici sedí Jacob Foley, obžalovaný z vraždy dvou mužů. Při policejním vyšetřování detektivem Williamem Murdochem požádá o možnost promuvit si s doktorkou Julií Ogdenovou. V průběhu jejich společného setkání se pak Foley vrací do minulosti a připomíná jí nepříjemné detaily z několika kriminálních případů. Ty přitom měl na svědomí zločinec James Gillies…(Česká televize)

S10E11

Zakopaný pes

5.12. 08:05, Televize Seznam, 60 minut

Zakopaný pes

V době dočasné nepřítomnosti inspektora Breckenrieda se do jeho kanceláře nastěhuje detektiv Watts. Ten údajně musel z osobních důvodů odejít z Policejní stanice l, skutečné důvody nejsou známy. Paní Frizzelové někdo otrávil jejího čtyřnohého miláčka Horáce. Nejspíše to způsobil někdo z torontských majitelů výstavních psů. Ve městě totiž za dva dny začíná psí výstava a její Horác patřil mezi největší šampióny. Detektiv Murdoch tak ke své nelibosti musí řešit případ, v němž pátrá po vrahovi psa…(Česká televize)

S10E12

Nezvěstný

6.12. 08:05, Televize Seznam, 60 minut

Nezvěstný

Stará paní Adelia Gordonová marně doufá, že se konečně objeví její syn. Zmizel beze stopy již před dvaceti lety. Její druhý syn Jonah ale není příliš nadšen, když se V Torontu objeví, člověk, který se za něj nejspíše jen vydává. Detektiv Watts zase pátrá po své, před lety zmizelé sestře. A detektiv Murdoch se se svými schopnostmi snaží přispět k vyřešení obou záhad…(Česká televize)

S10E13

Murdochovi sousedé

7.12. 08:05, Televize Seznam, 60 minut

Murdochovi sousedé

Detektiv Murdoch na zakoupeném pozemku u řeky hodlá postavit rodinný dům. Jeho nadšení a plány ale naruší nepříjemné překvapení. Na pozemku je nalezena zakopaná kostra neznámé osoby. Bohužel ale není jediná. Murdoch s Julií místo stavby domu najednou řeší, komu patří nalezené pozůstatky, a také to, kdo mrtvé mohl právě v těchto místech pohřbít. Při zkoumání v pitevně se navíc ukáže, že nalezené osoby téměř určitě zemřely násilnou smrtí…(Česká televize)

S10E14

Od Murdocha k věčnosti

8.12. 08:00, Televize Seznam, 60 minut

Od Murdocha k věčnosti

Detektiv Murdoch na veřejnosti vyhlašuje objevení receptu, který umožňuje získat věčné mládí. Složení léku původně začal v Panamě připravovat neúnavný vynálezce a nadšenec pro všechno nové, pan Pendrik. Byl však někým zavražděn. Zpráva o zázračném léku přilákala do Toronta řadu podnikavců i podezřelých kriminálních osob. A právě to detektiv Murdoch předem zamýšlel, aby mohl s dalšími policisty realizovat tajný plán…(Česká televize)

S10E15

Bohyně pomsty

9.12. 09:15, Televize Seznam, 60 minut

Bohyně pomsty

Při výbuchu v jednom domě v Torontu zemřela Muriel Brůsová. Právě její smrt přivádí detektiva Murdocha do starého, poloopuštěného sídla rodiny Greeenwoodových v Rosedale. Na prvý pohled cítí přítomnost něčeho neobvyklého. Objeví zde totiž jenom ženy, které jsou zaměstnány prací v domě či na zahradě. Na vyšetřování nezvyklého případu se podílejí i detektivové Wats a Freddy Pinková…(Česká televize)

S10E16

Mistr Lovecraft

10.12. 07:00, Televize Seznam, 60 minut

Mistr Lovecraft

Objev těla mrtvé dívky a některé groteskní náčrty vedou k tomu, že detektiv Murdoch začne sledovat skupinu okultistů. Jeho členové patří k těm lépe situovaným občanům Toronta. Mají zjevnou zálibu v morbidnostech a věcech spojených se smrtí. Mezi ně patří také svérázný mladík H. P. Lovecraft, který nejvíce upoutá pozornost…(Česká televize)

S10E17

Divoká jízda

9.12. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Divoká jízda

Detektiv Murdoch vyšetřuje úmrtí mladé šampiónky na kolečkových bruslích. To jej přivádí do světa místní sportovní soutěže, kterou bohužel ovládají agresivní a nemilosrdné praktiky. Rebecca Jamesová chce pomstít zemřelou přítelkyni. Právě proto se rozhodne soutěžit v závodě, kde její konkurentky využívají utajovanou výhodu. Doktorka Ogdenová se rozhodne, že jí svojí účastí aktivně podpoří…(Česká televize)

S10E18

Bude zle

10.12. 08:15, Epic Drama, 45 minut

Bude zle

Když výstřední torontský tanečník požádá detektiva Murdocha o pomoc, ocitá se v situaci, kterou rozhodně neočekával. Celý tým Policejní stanice číslo 4 je náhle obklopen důkladně promyšleným kompromitujícím spiknutím a vystaven nepředvídatelnému nebezpečí.(Česká televize)

Podobné tituly

Elementary
Grantchester
Otec Brown
Kriminálka Las Vegas
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky
2013
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Zatím šestadvacetidílný seriál natočený v koprodukci britské a kanadské televize, v řadě momentů velmi připomíná úspěšné Dobrodružství kriminalistiky. Vychází z detektivních románů Maureen Jenningsové, které čtenářům představily Williama Murdocha, člena torontské policejní stanice, muže, obdařeného zvláštním druhem přímo vizionářské intuice, a především člověka, jenž na hony předběhl svou dobu. Neboť Murdoch si na rozdíl od mnoha svých policejních kolegů i nadřízených moc dobře uvědomuje význam a váhu všech vědeckých objevů, jimiž konec devatenáctého století doslova překypuje.

Tvůrci

Don McCutcheon

Hrají

Yannick Bisson, Barry Flatman, Andrew Gower, Lachlan Murdoch, Georgina Reilly, Michael Copeman, Thomas Craig, Jonny Harris, Helene Joy, Geraint Wyn Davies, Darryl Flatman