Vražedná čísla

Vražedná čísla

S02E12 - Řetězová reakce

19.9. 07:15
Televize Seznam
55 minut
2006
USA Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Keď FBI privolajú na miesto vraždy príslušníka jedného z losangeleských gangov, agenti čoskoro zistia, že vlastne vyšetrujú smrť ich kolegu, ktorý v utajení prenikol medzi gangstrov. Pri hľadaní páchateľa využijú matematiku...(TV JOJ)

Více informací
S02E16

Protest

25.9. 07:15, Televize Seznam, 55 minut

Protest

Před náborovým střediskem americké armády exploduje bomba. Místem, způsobem provedení i zasílanými zprávami čin připomíná obdobný, ke kterému došlo v 70. letech. Tehdy byl obviněn protiválečný aktivista Matthew Stirling, který krátce poté zmizel. Po analýze složení bomby a prozkoumání údajů, kdo měl k materiálu přístup, obžaluje FBI doktorku Sarah Kempleovou. Ta se k činu ze 70. let okamžitě dozná. Odmítá však, že by měla něco společného s novou explozí.(TV Nova)

S02E17

Hry s myslí

26.9. 07:15, Televize Seznam, 55 minut

Hry s myslí

Na základě zprávy jasnovidce Krafta jsou v lese nalezena těla tří mrtvých dívek, kolem nichž jsou rozloženy okultní předměty. Těla byla navíc neodborně otevřena. Stopy pneumatik dovedou detektivy k Victoru Borregovi. Ten tvrdí, že se jedná o přistěhovalkyně bez papírů, kterým pomáhá. Další pátrání ukáže, že mrtvé ve svých tělech pašovaly drogy a okultní předměty měly vyšetřovatele pouze zmást. Je zřejmé, že na cestě do Ameriky jsou již další dvě dívky.(TV Nova)

S02E18

Všechno je fér

27.9. 07:15, Televize Seznam, 55 minut

Všechno je fér

Iráckou právničku Saidu Kafaji, která v L. A. chystala dokument o právech žen v muslimských zemích, někdo přepadl a podřízl jí krk. Vyšetřování odhalí, že oběť ve chvíli vraždy telefonovala. Najde se i vražedná zbraň. Jedním z podezřelých je i ženin americký doprovod z Basry, Joseph Karnes. Ukáže se však, že je to její manžel. Protože není muslim, nesměli o svém sňatku mluvit. Byl to také on, s kým mrtvá v době své vraždy telefonovala. Podle otisků bot, které vrah zanechal, je zřejmé, že Joseph nemá s vraždou nic společného. Naopak se zdá, že se snaží vrahovi své ženy pomstít. FBI ho včas najde a celá záležitost se pomalu vyjasňuje.(TV Nova)

S02E19

Temná hmota

28.9. 07:15, Televize Seznam, 55 minut

Temná hmota

V prostorách školy bylo během šesti minut zastřeleno sedm studentů a jedna učitelka. Dalších dvanáct dětí bylo zraněno. Střelci byli dva a jeden z nich zabil druhého poté, co si sundal masku. Byl to Paul Elins, vynikající student, který se zajímal především o matematiku a počítače. Další pátrání odhalí i druhého vraha, Justina Price. Charlie využije školní identifikační systém, aby zmapoval trasy násilníků. Z analýzy jasně vyplyne, že musel existovat ještě třetí střelec...(TV Nova)

S02E20

Pistole a růže

29.9. 07:15, Televize Seznam, 55 minut

Pistole a růže

Agentka Nikki Davisová je nalezena zastřelená, na první pohled se zdá, že spáchala sebevraždu. V jejím těle se však našla antidepresiva. Její manžel Richard, rovněž agent, se má právě vrátit z Texasu. Ukáže se ale, že byl v Mexiku a cosi drahého tam kupoval. Prozradí, že Nikki měla rakovinu a on jí vozil léky, které dosud nebyly schváleny. Charlie se podle nahrávky s výstřelem snaží určit přesný čas smrti. Podle všeho se zdá, že ve chvíli, kdy byla zabita, byl v místnosti ještě někdo další.(TV Nova)

S02E21

Přímo v kanceláři

30.9. 02:15, Televize Seznam, 50 minut

Přímo v kanceláři

Přímo v kanceláři FBI dojde ke střelbě. Alec Schane odzbrojí federálního agenta a postřelí tři lidi. Jednoho z nich, McCalla, sexuálního devianta, smrtelně. Případ se zkomplikuje ve chvíli, kdy balistická zkouška potvrdí, že osudná rána vyšla ze zbraně Colbyho, jednoho z federálních agentů. Pomohla by analýza dráhy letu střely, ale Charlie, který byl střelbě přítomen, trpí depresí a nechce na místo činu znovu jít.(TV Nova)

Dostupné za 2 dny
S02E22

Zpět ke zdroji

2.10. 15:10, Televize Seznam, 55 minut

Zpět ke zdroji

Při krádeži informací z banky jsou díky Charlieho zabezpečovacímu systému přistiženi dva hackeři. Ve téže chvíli Don, Charlie a otec přebírají doma večeři z restaurace. Donovy platební karty jsou však odmítnuty a v SMS, kterou dostane, je vzkaz: "Máme tvoje peníze." Charlie se zpětně snaží vysledovat zloděje peněz. Mezitím jsou hackeři propuštěni na kauci, která byla zaplacena z Donovy karty. Zdá se však, že Charlieho systém přinesl první výsledky a tým se dostává do autodílny patřící Rusům. Následuje celá řada zvláštních událostí. Don si povšimne, že v bance chybí někteří zaměstnanci, na Charlieho přednášce se objeví dva Rusové, někdo byl u Eppsových v domě. Matematickému géniovi začíná docházet, že někdo odvádí pozornost od banky samotné.(TV Nova)

Dostupné za 3 dny
S02E23

Spodní proudy

3.10. 15:10, Televize Seznam, 55 minut

Spodní proudy

Dva surfaři naleznou na pobřeží čtyři mrtvá těla dívek bez průkazu totožnosti. Pátou, ještě živou, pak vytáhnou z vody přivolaní policisté. V hlubokém bezvědomí je dopravena do nemocnice. Vyšetřovatelé FBI zjistí, že tři mladší dívky, vykazující známky dehydratace, pocházejí zřejmě z Číny, zatímco starší je původem z Ameriky. Povšimnou si rovněž jejího nezvyklého tetování na noze. Všechny pak vyděsí zpráva z pitvy, že u jedné z nich se našly stopy ptačí chřipky...(TV Nova)

Dostupné za 4 dny
S02E24

Předávkování

4.10. 15:10, Televize Seznam, 55 minut

Předávkování

Před vlastním domem ve vlastním autě je nalezena bez známek zápasu mrtvá Carla Daniels. Její úmrtí velmi připomíná smrt jiné dívky z doby před šesti týdny. Oběma byl ústně podán diazepam a poté injekce s morfinem. Dívky se zřejmě neznaly, jedna z nich pracovala v obchodě, druhá v realitách. Charlie se snaží analyzovat jejich každodenní aktivity, nalézt, co měly společného, a tak se dostat k vrahovi. Zajímavé je zjištění, že násilník svou oběť po smrti ještě oblékl, jak dokazuje bota obutá na špatné noze. Ve chvíli, kdy je nalezena další dívka, je zřejmé, že se svým počínáním jen tak neskončí.(TV Nova)

Podobné tituly

NCIS: Los Angeles
Kriminálka Las Vegas
Myšlenky zločince
Elementary
Grantchester
Nezvěstná
Komisař Montalbano
Agentura Jasno

O pořadu

česky
2006
USA Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Špeciálny agent FBI Don Eppes osloví svojho brata, matematického génia Charlesa, aby pomohol FBI vyriešiť matematickými postupmi rôznu škálu zločinov... Ako sa dá pomocou čísel identifikovať vrah? Všetko je založené na pravdepodobnosti a na číslach. Podarí sa im odhaliť všetky zločiny?(amigo4u)

Tvůrci

Rod Holcomb

Hrají

Elijah Kelley, Aldis Hodge, Judd Hirsch, Alimi Ballard, Peter MacNicol, Will Patton, Diane Farr, Tamara Taylor, Allan Louis, Rob Morrow, Dylan Bruno, David Krumholtz, Navi Rawat, Michelle Nolden