Případy detektiva Murdocha

Případy detektiva Murdocha

S06E01 - Létající stroj

19.9. 08:10
Televize Seznam
60 minut
2013
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Detektiv Murdoch zjistil, že za pádem létajícího stroje, který z neznámých důvodů havaroval v Torontu, nestojí nikdo jiný, než jeho starý známý James Pendrick. Tento podnikatel a vynálezce se tentokrát pokouší uspět v soutěži, kde může vyhrát milión dolarů. Vše poněkud komplikuje mrtvola nalezená v troskách letadla. A také je velmi podivné, že v okolí se objevil ottawský špion Terence Meyers. Julia Ogdenová se vrátila z Vídně a pracuje na místní klinice, mají tak s Murdochem k sobě opět blízko.(Česká televize)

Více informací
Nahrát
Nahrávat seriál
S06E01

Létající stroj

19.9. 08:10, Televize Seznam, 60 minut

Létající stroj

Detektiv Murdoch zjistil, že za pádem létajícího stroje, který z neznámých důvodů havaroval v Torontu, nestojí nikdo jiný, než jeho starý známý James Pendrick. Tento podnikatel a vynálezce se tentokrát pokouší uspět v soutěži, kde může vyhrát milión dolarů. Vše poněkud komplikuje mrtvola nalezená v troskách letadla. A také je velmi podivné, že v okolí se objevil ottawský špion Terence Meyers. Julia Ogdenová se vrátila z Vídně a pracuje na místní klinice, mají tak s Murdochem k sobě opět blízko.(Česká televize)

S06E02

Winstonův ztracený večer

20.9. 08:10, Televize Seznam, 60 minut

Winstonův ztracený večer

Detektiv Murdoch je přivolán do zapadlého torontského hotýlku, kde byl nalezen mrtvý Reginald Mayfair. I když je to neuvěřitelné, otisky nalezené na vražedné zbrani patří jeho spolunocležníkovi, mladému politikovi Winstonu Churchillovi. Ten se po malé večerní oslavě probudil s pořádným bolením hlavy a z nočních událostí si nic nepamatuje. Murdoch tak musí dokázat, zda je či není Churchill vrahem. Současně řeší velmi citlivý problém, patřící k jeho milostnému vztahu s Julii Ogdenovou...(Česká televize)

S06E03

Murdoch na rohu

21.9. 08:10, Televize Seznam, 60 minut

Murdoch na rohu

Detektiv Murdoch vyšetřuje vraždu Edgara Leemana, jenž byl zákeřně zabit za dveřmi svého pokoje. Bohužel není jasné, z jakého důvodu zemřel a chybějí i svědkové tohoto činu. Brzy jsou ve městě nalezena mrtvá těla dalších obětí, Thelmy Greenové a Roberta Grimsbyho, k nimž také chybí motiv vraždy. Na důležitou stopu policii nečekaně přivádí obyčejná peněženka s deseti dolary, kterou Crabtree a jeho kolega Higgins naleznou na torontské ulici...(Česká televize)

S06E04

Studie Sherlocka

22.9. 08:10, Televize Seznam, 60 minut

Studie Sherlocka

Detektiv Murdoch řeší loupež v torontské bance, kde depozitní oddělení napadli maskovaní lupiči. Odnesli si několik uložených krabic, řidič jejich povozu však byl na ulici při útěku zabit. Do vyšetřování případu pozitivně zasahuje neznámý muž, vydávající se za detektiva Sherlocka Holmese. Poskytuje Murdochovi řadu důležitých informací, také on se ale stává podezřelým ze zločinu. Nové světlo do případu vnáší Dr. Ogdenová, která zjistila pravou totožnost kanadského dvojníka literárního Sherlocka Holmese...(Česká televize)

S06E05

Murdoch au naturel

21.9. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Murdoch au naturel

V lesním údolí nedaleko Toronta byly nalezeny části lidského těla. Jisté je, že mrtvý muž nezemřel dávno, další informace o něm však zůstávají utajeny. Toto území patří Helmutovi Lindemannovi a jeho ženě Irene, kteří zde vedou tábor prosazující poněkud provokující myšlenky naturismu. Detektiv Murdoch a jeho podřízený Crabtree tak mají značně ztížené policejní vyšetřování, když musejí pokud možno nenápadně proniknout mezi všechny příznivce kultu nahého těla. Vyřešení případu napomůže nečekané objevení ortopedicko-protetické pomůcky nedaleko řeky...(Česká televize)

Dostupné za 9 hodin
S06E06

Murdoch a oblak zkázy

22.9. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Murdoch a oblak zkázy

Detektiv Murdoch je vrchním policejním inspektorem Gilesem pozván na utajenou schůzku se starostou Toronta. V průběhu jejich jednání se dozví, že neznámý terorista vyhrožuje zamořením města smrtícím plynem, pokud neobdrží sto tisíc dolarů. Jakýmkoliv pochybnostem o tomto plánu má zabránit jeho natočený film. Účinky nebezpečného plynu jsou zde názorně předvedeny na drasticky působícím zabití psa. Když detektiv Murdoch se starostou zdržují předání požadovaných peněz, předloží terorista nový důkaz, že vše vskutku myslí vážně...(Česká televize)

Dostupné za 1 den
S06E07

Pátrání po duchovi

23.9. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Pátrání po duchovi

Detektiv Murdoch a jeho podřízený Crabtree vyšetřují případ smrti Reginalda Chiltona, člena provinčního parlamentu v Torontu. Ten zemřel za velmi podivných okolností v budově zdejší legislatury. Novinář Samuel Jenkins ve svém článku k případu uvádí, že policie řeší důsledky nějakých nevybíravých obchodních vztahů. Crabtree se zase domnívá, že smrt váženého muže zavinily nadpřirozené síly. Detektiv Murdoch ale cítí, že za vším tajemným nejspíše bude něco docela obyčejného...(Česká televize)

Dostupné za 2 dny
S06E08

Murdoch v dámském oblečení

24.9. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Murdoch v dámském oblečení

Detektiv Murdoch vyšetřuje smrt Prestona Monka, manažera prestižního obchodu Eaton, který se specializuje na dámské oblečení. Dr. Graceová na těle mrtvého nalezne stopy, jež prozrazují úmyslné zabití. Zatím však chybí motiv vraždy i podezřelý z tohoto činu. Obchod plný mladých žen zatím vede upjatá, přehnaně ambiciózní Eva Pearceová, udržující neustále vysokou úroveň obsluhy klientů. Detektiv Murdoch je přesvědčen, že osobu podezřelou z vraždy by neměl hledat příliš daleko...(Česká televize)

Dostupné za 3 dny
S06E09

Viktoriin kříž

25.9. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Viktoriin kříž

Detektiv Murdoch vyšetřuje vraždu zastavárníka Samuela MacGinnise, jenž byl zabit ve svém obchodě. Jeho zákaznice Louisa Butlerová, která byla svědkem této loupeže, je zcela traumatizována, leží v nemocnici a není schopna vypovídat. Ve stejné době inspektor Brackenreid dostává vzkaz, aby v místním vězení navštívil svého starého přítele Pullena. Ten mu v době války, stejně jako několika dalším vojákům, zachránil život. Setkání se z nečekaných důvodů ale již nepodaří uskutečnit, muž je nalezen mrtvý ve vězeňské cele...(Česká televize)

Dostupné za 4 dny
S06E10

Zvrácené sestry

26.9. 19:10, Televize Seznam, 60 minut

Zvrácené sestry

Detektiv Murdoch vyšetřuje případ Judithy Winslowové, která byla nalezena mrtvá v torontském Atletickém klubu. Dr. Graceová zjišťuje, že mladá žena nezemřela utonutím, před pádem do vody byla zasažena ranou do hlavy. Kdo ale mohl mít zájem na její smrti? Judith pracovala ve finanční firmě a měla velké ambice stát se novinářkou, podle její spolubydlící Sophie Lucasové ale údajně neměla žádné nepřátele. Detektiv Murdoch tak stojí před řadou nezodpovězených otázek. Na smrt mladé ženy však brzy navazují další tragické události...(Česká televize)

Podobné tituly

Elementary
Záhady Frankie Drakeové
Grantchester
Vražedné záhady slečny Fisherové
Maigret
Otec Brown
Kriminálka Las Vegas
NCIS: Los Angeles

O pořadu

česky
2013
Kanada / Velká Británie Krimi / Drama / Mysteriózní

Zatím šestadvacetidílný seriál natočený v koprodukci britské a kanadské televize, v řadě momentů velmi připomíná úspěšné Dobrodružství kriminalistiky. Vychází z detektivních románů Maureen Jenningsové, které čtenářům představily Williama Murdocha, člena torontské policejní stanice, muže, obdařeného zvláštním druhem přímo vizionářské intuice, a především člověka, jenž na hony předběhl svou dobu. Neboť Murdoch si na rozdíl od mnoha svých policejních kolegů i nadřízených moc dobře uvědomuje význam a váhu všech vědeckých objevů, jimiž konec devatenáctého století doslova překypuje.

Tvůrci

Don McCutcheon

Hrají

Yannick Bisson, Peter Keleghan, Arwen Humphreys, Charles Vandervaart, Peter Stebbings, Georgina Reilly, Matthew Bennett, Thomas Craig, Jonny Harris, Helene Joy