Murdoch Mysteries

Murdoch Mysteries

S02E07 - Big Murder on Campus

25.1. 19:15
Televize Seznam
60 minutes
2009
Canada / Velká Británie Crime / Drama / Mysterious

Detektiv William Murdoch vyšetřuje vraždu profesora Samuela Bennetta, který byl zastřelen do hlavy při pohledu do dalekohledu, v jeho univerzitním bytě. Okolnosti smrti jsou dost podivné. Podezřelým se stává další člen fakulty, profesor fyziky Albert Godfrey, jenž měl příliš často hádky se zemřelým a mohl mít důvod k vraždě. Konstábl Crabtree uvede v novinách inzerát, v němž se pokouší nalézt svoji biologickou matku. K jeho překvapení, se během několika hodin, přihlásí hned dvě ženy, žijící ve městě. Vztah detektiva Murdocha k doktorce Julii Ogdenové se nyní ocitl až na bodu mrazu...(Česká televize)

More information
S02E11

Let Us Ask the Maiden

31.1. 07:50, Televize Seznam, 60 minutes

Let Us Ask the Maiden

V torontském židovském ghettu, došlo k nečekané smrti mladíka Nathana. Tam je také povolán detektiv Murdoch, jehož milostný vztah s Enid se právě ocitl v poněkud bezvýchodné situaci. Proto se raději pokouší přesvědčit ke spolupráci židovské společenství, známé svou neochotou spolupracovat s úřady a institucemi. Odmítá také Murdochovu žádost na prozkoumání těla mrtvého. Přesto rabín povolí doktorce Ogdenové mladíkovu pitvu, pokud jí ovšem bude po celou dobu přítomen. Další vyšetřování pak přivádí detektiva do továrny, kde Nathan Siebold pracoval. Dobře tuší, že někde tady nalezne nitky vedoucí k odhalení vraha...(Česká televize)

S02E12

Werewolves

1.2. 08:15, Televize Seznam, 60 minutes

Werewolves

Právě je měsíc v úplňku a Toronto se může pochlubit nepříliš pozitivní novinkou. Ve městě řádí vlkodlak. Jeho první obětí se stává prominentní bankéř, když je na noční procházce se svými psy. Bohužel není jediným, na jehož těle jsou nalezeny stopy neznámé krvelačné bestie. Brzy stejným způsobem zemřou další muži, což vyvolá výrazné podezření u detektiva Murdocha. Ten současně v osobním životě řeší neujasněný vztah k Enid Jonesové a doktorce Ogdenové. Konstábl Crabtree najme zkušeného mladého lovce McLeoda, aby pomohl vnést do případu vlkodlaka i kapku reálné světlo...(Česká televize)

S02E13

Anything You Can Do?

2.2. 08:15, Televize Seznam, 60 minutes

Anything You Can Do?

Detektiv Wiiliam Murdoch se ocitne v nečekané konkurenci s jiným policejním důstojníkem, když vyšetřuje smrt Humphreyho Breena, který údajně spadl z okna ve třetím patře. Rivalem je seržant severozápadní jízdní policie Jasper Linney, jenž přijel do Toronta z Britské Kolumbie za svědkem v případu, jimž se zabývá ve své jurisdikci. Oba policisté jsou si neuvěřitelně fyzicky podobní, ale také se snaží využívat stejné moderní vyšetřovací metody při své práci. Proto brzy shodně zjistí, že smrt Humphreyho Breena měla jiné důvody, než se zdálo na počátku...(Česká televize)

Similar shows

The End of Old Times (festivalový název)

About show

Czech
2009
Canada / Velká Británie Crime / Drama / Mysterious

A Victorian-era Toronto detective uses then-cutting edge forensic techniques to solve crimes, with the assistance of a female coroner who is also struggling for recognition in the face of tradition, based on the books by Maureen Jennings.

Creators

Laurie Lynd

Cast

Yannick Bisson, Michael Seater, Marc Bendavid, Ted Atherton, Lachlan Murdoch, Thomas Craig, Jonny Harris, Helene Joy, Laura McLean