Murdoch Mysteries

Murdoch Mysteries

S02E05 - The Green Muse

24.1. 14:10
Televize Seznam
60 minutes
2009
Canada / Velká Británie Crime / Drama / Mysterious

Detektiv William Murdoch vyšetřuje vraždu prostitutky Cory Devereauxové, jejíž tělo bylo nalezeno v lepším hodinovém hotýlku pro pány. Podle majitelky Ettie Westonové, tam pracovala šest měsíců a byla vyhledávána zvláště dvěma zákazníky, známým umělcem, Arthurem Websterem a místním prominentním soudcem. To Murdochovi k vyřešení případu rozhodně nestačí. Pitva ale ukáže, že mrtvá žena zemřela při ppopíjení absintu a její tělo nevykazuje žádné zranění způsobené při sebeobraně. A aby se věc ještě trochu zkomplikovala, jsou na jejím těle nalezeny podivné jizvy...(Česká televize)

More information
S06E09

Victoria Cross

22.3. 08:15, Televize Seznam, 60 minutes

Victoria Cross

Detektiv Murdoch vyšetřuje vraždu zastavárníka Samuela MacGinnise, jenž byl zabit ve svém obchodě. Jeho zákaznice Louisa Butlerová, která byla svědkem této loupeže, je zcela traumatizována, leží v nemocnici a není schopna vypovídat. Ve stejné době inspektor Brackenreid dostává vzkaz, aby v místním vězení navštívil svého starého přítele Pullena. Ten mu v době války, stejně jako několika dalším vojákům, zachránil život. Setkání se z nečekaných důvodů ale již nepodaří uskutečnit, muž je nalezen mrtvý ve vězeňské cele...(Česká televize)

S06E10

Twisted Sisters

23.3. 08:15, Televize Seznam, 60 minutes

Twisted Sisters

Detektiv Murdoch vyšetřuje případ Judithy Winslowové, která byla nalezena mrtvá v torontském Atletickém klubu. Dr. Graceová zjišťuje, že mladá žena nezemřela utonutím, před pádem do vody byla zasažena ranou do hlavy. Kdo ale mohl mít zájem na její smrti? Judith pracovala ve finanční firmě a měla velké ambice stát se novinářkou, podle její spolubydlící Sophie Lucasové ale údajně neměla žádné nepřátele. Detektiv Murdoch tak stojí před řadou nezodpovězených otázek. Na smrt mladé ženy však brzy navazují další tragické události...(Česká televize)

S06E11

Lovers in a Murderous Time

24.3. 08:15, Televize Seznam, 60 minutes

Lovers in a Murderous Time

Detektiv Murdoch řeší případ Tobiase Pinchera, jenž byl nalezen mrtvý s vidlemi vraženými do těla ve stáji Hotelu Imperial. Okolnosti vraždy jsou velmi podivné, stejně zvláštní je, že v průběhu vyšetřování vraždy se objeví dva hlavní podezřelí. Jedním je Felicita Dawesová, druhým španělský „turista" Carl Rodriguez. Oba se také přiznají k spáchání téhož trestného činu. Murdoch tuší, že k rozlousknutí případu potřebuje objevit nějakou maličkost, která mu dosud unikala.(Česká televize)

S06E12

Crime & Punishment

25.3. 08:10, Televize Seznam, 60 minutes

Crime & Punishment

Detektiv Murdoch je postaven do velmi nepříjemné situace, když vyšetřuje nečekanou smrt manžela Julie Ogdenové. Dr. Darcy Garland byl objeven ve svém obývacím pokoji s prostřelenou hlavou. Smrtící zbraň nebyla nalezena, bohužel některé informace naznačují, že hlavní podezřelou z vraždy je Dr. Ogdenová. Vrchní konstábl Giles i bez potřebných důkazů trvá na jejím okamžitém uvěznění. Detektiv Murdoch však zůstává pevně přesvědčen, že jeho přítelkyně byla ze zločinu obviněna neprávem...(Česká televize)

S06E13

The Murdoch Trap

26.3. 08:30, Televize Seznam, 60 minutes

The Murdoch Trap

Šokovaná a vývojem událostí zcela zničená Julia Ogdenová ve vězení čeká na popravu za vraždu manžela. Přitom se policii dosud nepodařilo nalézt dostatek důkazů prokazujících její vinu. Vrchní konstábl Giles však postavil dočasně mimo službu detektiva Murdocha a inspektora Brackenreida, aby nemohli mařit dosavadní vývoj případu, nad nímž dohlíží. Crabtree a Dr. Graceová se tak zatím pokouší tajně zjistit, proč na těle zabitého Dr. Darcyho Garlanda nebyly nalezeny zbytky střelného prachu...(Česká televize)

Similar shows

Elementary
Frankie Drake Mysteries
Grantchester
Maigret
Miss Fisher's Murder Mysteries
NCIS: LA

About show

Czech
2009
Canada / Velká Británie Crime / Drama / Mysterious

A Victorian-era Toronto detective uses then-cutting edge forensic techniques to solve crimes, with the assistance of a female coroner who is also struggling for recognition in the face of tradition, based on the books by Maureen Jennings.

Creators

Don McBrearty

Cast

Yannick Bisson, Tom McCamus, Krista Bridges, Matthew Edison, Lachlan Murdoch, Thomas Craig, Jonny Harris, Helene Joy, Jonathan Potts