Ztracené poklady Egypta

Ztracené poklady Egypta

S04E07 - Vzestup Kleopatřiny moci

26.2. 14:00
National Geographic
60 minut
Dokumentární / Historický

Archeologové zkoumají osobnost nejznámější panovnice starověkého Egypta, Kleopatry. V Dendeře zjistí, jak využívala egyptské náboženství k dosažení svých cílů, a v Taposiris Magna je možná pohřbena. (National Geographic)

Více informací

Epizody

Řada 4
S04E01

Ramesse: Nejvýznamnější egyptská dynastie

13.4. 21:00, National Geographic, 60 minut

Ramesse: Nejvýznamnější egyptská dynastie

Ramesse: Nejvýznamnější egyptská dynastie. Dokumentární seriál VB (2022). Egypt je nejbohatší zemí co do četnosti archeologických pokladů. V tomto seriálu budeme sledovat několik týmů badatelů po celou dobu sezóny vykopávek. Navštívíme s nimi podzemí pyramid, objevíme dávno zapomenuté hrobky či 3000 let staré mumie. Se špičkovými archeology rozluštíme tajemství jedné z nejvýzamnějších starověkých civilizací.

Podobné tituly

Evropa z výšky
Dokonalý vůz
Záhady největších pokladů světa
Svědkem katastrofy

O pořadu

česky, anglicky, maďarsky
Dokumentární / Historický

Pohlcující, akční a objevný seriál sleduje mezinárodní tým egyptologů, kteří odkrývají nejbohatší světový zdroj starověké archeologie - Egyptské údolí králů. Budeme sledovat tyto moderní průzkumníky po celé období výkopů a získáme jedinečný přístup k týmům v přední linii archeologie. Je možné s využitím inovativních technologií a starodávné intuice odhalit tajemství těchto starověkých míst? A mohou objevy týmu přepsat historii?(National Geographic)

Hrají

Julian Barratt