Dogma - Rodinná oslava

Dogma - Rodinná oslava

21.11. 00:20
Film Europe + HD
115 minut
1998
Sweden / Dánsko Drama / Psychologický

Několikanásobně oceněný dánsko-švédský snímek patří zároveň k divácky nejúspěšnějším a obecně nejpřístupnějším dílům Thomase Vinterberga. Psychologické a společenské drama, které se odehrává v luxusní vile na venkově během rodinné oslavy šedesátiletého jubilea úspěšného hoteliéra, se zaměřuje na rozkrývání skutečných charakterů jednotlivých postav. Tvůrce vykresluje individuální rysy a psychologické problémy svých hrdinů, kterým se během oslavy vracejí traumatické vzpomínky na dětství. Obraz harmonického rodinného setkání, které se postupně překlene do vzájemných slovních i fyzických konfliktů mezi jednotlivými členy rodiny, vypovídá o morální a etické krizi dobové dánské společnosti. (FEBIOFEST 2009) (oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

Sůl života
Láska na první boj
1001 gramů
Královna Kristýna
Svatební plán
Zdaleka
Jeptiška
Rodinka Beliérových
Seveřané

O pořadu

1998
Sweden / Dánsko Drama / Psychologický

Několikanásobně oceněný dánsko-švédský snímek patří zároveň k divácky nejúspěšnějším a obecně nejpřístupnějším dílům Thomase Vinterberga. Psychologické a společenské drama, které se odehrává v luxusní vile na venkově během rodinné oslavy šedesátiletého jubilea úspěšného hoteliéra, se zaměřuje na rozkrývání skutečných charakterů jednotlivých postav. Tvůrce vykresluje individuální rysy a psychologické problémy svých hrdinů, kterým se během oslavy vracejí traumatické vzpomínky na dětství. Obraz harmonického rodinného setkání, které se postupně překlene do vzájemných slovních i fyzických konfliktů mezi jednotlivými členy rodiny, vypovídá o morální a etické krizi dobové dánské společnosti. (FEBIOFEST 2009)


(oficiální text distributora)

Tvůrci

Thomas Vinterberg

Hrají

Ulrich Thomsen, Lars Brygmann, Paprika Steen, Birthe Neumann, Thomas Bo Larsen, Bjarne Henriksen, Helle Dolleris, Lasse Lunderskov, Linda Laursen, Klaus Bondam, Therese Glahn, Thomas Vinterberg, Henning Moritzen, Trine Dyrholm, Gbatokai Dakinah, John Boas, Erna Boas, Sigrid Aalbæk Jensen, Lene Laub Oksen, Birgitte Simonsen