Temný případ

Temný případ

S03E05 - Temný případ III (5)

19.9. 20:50
HBO
60 minut
2019
USA Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Oceňovaný seriál Temný případ se vrací na HBO se třetí řadou, která se točí kolem nové kauzy a pyšní se impozantním hereckým obsazením. Mahershala Ali ztvárňuje postavu vysloužilého detektiva Waynea Hayse, který je už pětatřicet let sžírán případem zmizení dvanáctiletého chlapce a jeho desetileté sestry, k němuž došlo v arkansaském městečku West Finger. Zatímco stárnoucí Hays, jemuž začíná selhávat paměť, prochází podrobnosti svého vyšetřování s producentem dokumentu o tomto skutečném zločinu, je nám umožněno nahlédnout nejen pod pokličku případu, ale i Haysovy minulosti. Sledujeme události v roce 1980, kdy došlo k vraždě, a v roce 1990, kdy šokující objev znovu vyvolal o tento děsivý případ zájem. Skrze vzpomínky poznáváme klíčové postavy jako jsou Roland West (Stephen Dorff), Wayneův partner v době vraždy, učitelka a spisovatelka Amelia Reardonová (Carmen Ejogová), stejně jako okresní úředníci, agenti FBI, členové rodiny a podezřelí. Každá z osmi epizod poodkrývá další kousek skládačky toho, co se oné osudné noci v roce 1980 stalo, a zároveň odhaluje, jak tato událost ovlivnila tolika lidem život.

Více informací

Epizody

Řada 1
Dostupné za 15 hodin
S01E01

Dlouhá jasná tma

1.12. 21:00, HBO 3, 60 minut

Dlouhá jasná tma

Píše se rok 2012. Dva bývalí partneři z oddělení vyšetřování vražd luisianské státní policie Martin Hart a Rustin Cohle jsou samostatně vyslýcháni dvěma vyšetřovateli. Ti se jich vyptávají na vraždu prostitutky Dory Langeové, k níž došlo před sedmnácti lety. Zatímco se detektivové vracejí k případu, na povrch vyplouvají nejen detaily onoho trestného činu s okultními podtóny, ale i střípky z jejich nepříliš pevné spolupráce a osobních životů.(HBO Europe)

Dostupné za 16 hodin
S01E02

Vidění

1.12. 22:00, HBO 3, 55 minut

Vidění

Quesada, pod tlakem najít nějakého podezřelého v případě vraždy Dory Langeové, varuje Harta a Cohlea, že by mohli být nahrazeni třemi detektivy z nové jednotky specializující se na okultní vraždy. Dvojice žádá o více času, aby se mohla vydat po stopě, která vede z venkovského nevěstince do vyhořelého kostela. Hart, jehož manželský vztah s Maggie je kvůli práci napjatý, hledá uvolnění mimo domov.(HBO Europe)

Dostupné za 17 hodin
S01E03

Zamčený pokoj

1.12. 22:55, HBO 3, 55 minut

Zamčený pokoj

Ukrytý obrázek vyhořelého kostela zavádí Cohlea a Harta k pastorovi Joelovi Theriotovi, jehož farníci hovoří o jakémsi vysokém muži s jizvou, s nímž byla Dora Langeová spatřena. K výslechu je předveden sexuální delikvent, který odpovídá popisu. Přestože se dozná, Cohle ho odmítá považovat za viníka. Harta rozhodí, když Maggie narafičí Cohleovo setkání s jedním kamarádem v baru C&W. Cohle chce dát dohromady schéma vraždy, proto prochází hromadu starých spisů a najde v nich pojítko se ženou, jež se měla před lety utopit.(HBO Europe)

Dostupné za 18 hodin
S01E04

Kdo chce kam

1.12. 23:50, HBO 3, 55 minut

Kdo chce kam

Hart a Cohle se snaží najít nového podezřelého. Je jím vařič drog Reggie Ledoux, který sdílel celu s manželem Dory Langové. Hartovi se zhroutil osobní život. Cohle použije svou bývalou identitu kriminálníka a spojí se s motorkářským gangem, pro který Reggie Ledoux údajně vaří drogy. Cohleova práce v utajení přivede parťáky na místo, kde zákon vůbec nic neznamená.(HBO Europe)

Dostupné za 19 hodin
S01E05

Tajný osud veškerého života

2.12. 00:45, HBO 3, 55 minut

Tajný osud veškerého života

Díky divokému dopadení vraha Dory Langové se z Cohlea a Harta stanou hrdinové. Oběma se vrátí životy do normálu - Hart je zpátky se svou rodinou, Cohle si najde přítelkyni a proslaví se metodou, díky níž se mu obvinění přiznávají ke spáchaným činům. Čas pomalu běží, Hartovy dcery už jsou velké a on musí řešit přicházející problémy. Cohle je povolán k případu dvojité vraždy. Kromě toho, že se mu podezřelý během výslechu přizná, připomene i starý případ. V roce 2012 konečně Gilbough a Papania vyloží karty na stůl - podezírají Cohlea a Hart tak získá pocit, že o svém bývalém parťákovi vůbec nic neví.(HBO Europe)

Dostupné za 20 hodin
S01E06

Strašidelné domy

2.12. 01:40, HBO 3, 60 minut

Strašidelné domy

V roce se 2002 Cohle s Hartem začínají znovu propadat do důvěrně známé a divoké posedlosti. Hart si vychutná pomstu na dvojici dospívajících chlapců a Cohle začne být přesvědčený, že v roce 1995 neudělali vše co bylo třeba. Cohle pracuje sám a snaží se najít spojitost mezi zmizelými dětmi z pobřeží a Wellspringským programem kazatele Billa Lee Tuttlea. Hart se znovu setká s bývalou prostitukou, kterou poznal během vyšetřování případu Langová. V roce 2012 se Papania a Gilbough vyptávají Martyho čerstvě rozvedené ex-manželky Maggie na to, co dělali Cohle a Hart v roce 2002, tedy v době kdy se jejich vztah rozbil a Cohle po suspendování odešel od policie.(HBO Europe)

Dostupné za 21 hodin
S01E07

Jakmile jsi odešel

2.12. 02:40, HBO 3, 50 minut

Jakmile jsi odešel

Poté, co Cohle ukáže Martymu děsivé důkazy, dají se oba po letech odloučení znovu dohromady. Zároveň se dozvídáme pravý důvod Cohleova návratu v roce 2010. Hart pomáhá Cohleovi se sběrem informací o zmizelých osobách mající jakoukoliv souvislost s vraždou Dory Langové. Stopa vede k rodině Tuttleových. Hart se po letech setká s Maggie, jednak proto, aby se ujistil co po ní chtěla police a také možná proto, aby se rozloučil. Maggie se zastaví za Cohlem v baru, ten jí ale přijme velmi chladně. Cohle s Hartem ve vyšetřování odhalí spojitosti s bývalým kolegou a naplánují, jak z něho dostat další informace.(HBO Europe)

Dostupné za 22 hodin
S01E08

Pusto a prázdno

2.12. 03:30, HBO 3, 60 minut

Pusto a prázdno

Závěrečná epizoda. Výslech Geraciho sice odhalí nové skutečnosti, žádná z nich však není v tomto 17 let starém případě zlomová, a tak se Hart s Cohlem ve vyšetřování ocitají znovu na začátku. Zdánlivě nedůležitý detail na jedné z fotografií, společně se starými daňovými záznamy, však oba bývalé policisty zavede na jasnou stopu. Na jejím konci na ně čeká apokalyptická konfrontace.(HBO Europe)

Podobné tituly

Columbo
Hříšnice

O pořadu

česky, anglicky česky, anglicky
2019
USA Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě.(oficiální text distributora)

Tvůrci

Nic Pizzolatto

Hrají

Scoot McNairy, Jon Tenney, Brett Cullen, Myk Watford, Jodi Balfour, Josh Hopkins, Stephen Dorff, Tim Griffin, Mahershala Ali, Michael Greyeyes, Carmen Ejogo, Cullen Moss, R. Wakefield, Scott Shepherd, Bea Santos, Brian Oerly, Ray Fisher, L. Warren Young, Katy Harris, Jason Edwards, Sarah Gadon