Kupec Benátský

Kupec Benátský

22.3. 22:20
FilmBox Family
130 minut
2004
USA / Itálie / Velká Británie / Luxembourg Drama

Benátky, 16. století. Hrabivý židovský lichvář Shylock je ještě horší než jeho špatná pověst. Nevynechá jedinou příležitost, aby si vychutnal potíže křesťanských šlechticů, které nouze zavádí do jeho domu. Jednoho dne požádá lichváře o půjčku vážený kupec Antonio, jehož mladý přítel Bassanio zoufale potřebuje peníze, aby získal ruku milované Porcie. Když ovšem Antonio nemůže peníze včas vrátit, má Shylock volnou ruku k tomu, aby si léta ponižování a pohrdání na nenáviděném světě vybral i s úroky. Cena, kterou má Antonio zaplatit, má být skutečně bolestná. Klasická divadelní hra Williama Shakespeara s novou naléhavostí ožila v rukou režiséra Michaela Radforda. Nadčasový příběh vypráví nejen o náhodě a osudu, vládnoucích lidským životům, ale také o antisemitismu. Radford, využívající špičkového hereckého obsazení a zdůrazňující vizuální krásu svých filmových obrazů, se vydal cestou klasické adaptace. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

Více informací

Podobné tituly

Poslední Závod
Hrdinové
Nestanu se tvojí ženou
Franny
Slova nebo obrazy?
Provinění
Tom Sawyer a jeho kamarádi
Jasmíniny slzy
Iluze lásky
10 Things We Should Do Before We Break Up

O pořadu

česky, maďarsky
2004
USA / Itálie / Velká Británie / Luxembourg Drama

Benátky, 16. století. Hrabivý židovský lichvář Shylock je ještě horší než jeho špatná pověst. Nevynechá jedinou příležitost, aby si vychutnal potíže křesťanských šlechticů, které nouze zavádí do jeho domu. Jednoho dne požádá lichváře o půjčku vážený kupec Antonio, jehož mladý přítel Bassanio zoufale potřebuje peníze, aby získal ruku milované Porcie. Když ovšem Antonio nemůže peníze včas vrátit, má Shylock volnou ruku k tomu, aby si léta ponižování a pohrdání na nenáviděném světě vybral i s úroky. Cena, kterou má Antonio zaplatit, má být skutečně bolestná. Klasická divadelní hra Williama Shakespeara s novou naléhavostí ožila v rukou režiséra Michaela Radforda. Nadčasový příběh vypráví nejen o náhodě a osudu, vládnoucích lidským životům, ale také o antisemitismu. Radford, využívající špičkového hereckého obsazení a zdůrazňující vizuální krásu svých filmových obrazů, se vydal cestou klasické adaptace. (MFF Karlovy Vary)


(oficiální text distributora)

Tvůrci

William Shakespeare, Jocelyn Pook, Michael Radford, Michael Radford

Hrají

Arnulf Schumacher, Robert Joseph Bartl, John Sessions, Antonio Gil, Joseph Fiennes, Gregor Fisher, Allan Corduner, David Harewood, Al Weaver, Kris Marshall, Ron Cook, Lynn Collins, Heather Goldenhersh, Mackenzie Crook, Jeremy Irons, Charlie Cox, Jean-François Wolff, Tony Schiena, Zuleikha Robinson, Anton Rodgers, Jules Werner, Tom Leick, Norbert Konne, Marc Maes, Pieter Riemens, Stéphan Koziak, Julian Nest, Al Pacino