Parade

Parade

18.9. 14:35
Film Europe
120 minut
2011
Německo / Maďarsko / Chorvatsko / Slovinsko / Srbsko / Macedonia Komedie / Drama
Přehrát

Radmilo a Mirko jsou mladý a úspěšný homosexuální pár a byli by šťastným párem kdekoliv – kromě Srbska. Snaží se žít diskrétně, ale každý den jsou neustále uráženi homofobní většinou. Navíc Mirko je aktivistou za práva gayů a jeho snem je zorganizovat první úspěšný pochod Pride v Bělehradě. Což je téměř „nesplnitelnou misí“, v roce 2001 skončil takovýto pokus krveprolitím. O deset let později situace není lepší – nacionalističtí a neonacističtí organizátoři připravují další masakr v případě, že by se opět konal pochod gayů, zatímco policie odmítá poskytnout účastníkům ochranu. Aby si udržel svého přítele a prosadil své zásady, je Radmilo připraven podniknout zoufalá opatření…(oficiální text distributora)

Více informací
Nahrát

Podobné tituly

V džungli lásky
Láska a odpuštění
Jak překazit svatbu
Poslední odkaz
Underworld

O pořadu

2011
Německo / Maďarsko / Chorvatsko / Slovinsko / Srbsko / Macedonia Komedie / Drama

Radmilo a Mirko jsou mladý a úspěšný homosexuální pár a byli by šťastným párem kdekoliv – kromě Srbska. Snaží se žít diskrétně, ale každý den jsou neustále uráženi homofobní většinou. Navíc Mirko je aktivistou za práva gayů a jeho snem je zorganizovat první úspěšný pochod Pride v Bělehradě. Což je téměř „nesplnitelnou misí“, v roce 2001 skončil takovýto pokus krveprolitím.

O deset let později situace není lepší – nacionalističtí a neonacističtí organizátoři připravují další masakr v případě, že by se opět konal pochod gayů, zatímco policie odmítá poskytnout účastníkům ochranu. Aby si udržel svého přítele a prosadil své zásady, je Radmilo připraven podniknout zoufalá opatření…(oficiální text distributora)

Tvůrci

Srdjan Dragojevič

Hrají

Toni Mihajlovski, Miloš Samolov, Goran Navojec, Goran Jevtič, Eva Ras, Dejan Aćimović, Nikola Kojo, Hristina Popovič, Uroš Djurič, Milan Marič, Melita Bihali, Hadzi-Aleksandar Djurovic, Dimitrije Vojnov, Ivica Zadro, Nadja Sekulič, Mladen Andrejevič, Natasa Markovic