Rodina Sopranů (Lučiny)

Rodina Sopranů (Lučiny)

Meadowlands

1999 

·  Crime / Drama

·  United States

Americký dramatický televizní seriál The Sopranos, který získal celou řadu prestižních cen, vzešel z tvůrčí dílny Davida Chase a byl natočen v původní produkci HBO. Vypráví o mafiánském bossovi z New Jersey Tonym Sopranovi, který musí čelit celé řadě těžkostí ve snaze vyvážit svůj často konfliktní soukromý život s prací pro zločineckou organizaci, jíž stojí v čele. Hvězdami seriálu jsou James Gandolfini (Tony Soprano), Lorraine Braccová (terapeutka dr. Jennifer Melfiová), Edie Falcová (Sopranova manželka Carmela), Michael Imperioli (Tonyho synovec Christopher), Dominic Chianese (strýc Junior) a další.
Seriál se na HBO v USA vysílal od ledna 1999 do června 2007, měl šest sérií a 86 epizod. Byl také uveden v dalších zemích. Vanity Fair jej nazval „největším dílem popkultury naší doby“. Seriál díky brilantnímu uměleckému zpracování nastavil vysoko laťku svým následovníkům a prorazil cestu mnoha dalším úspěšným televizním seriálům. Získal celou řadu cen, včetně 21 ocenění Emmy a pěti Zlatých glóbů, a stal se předmětem mnoha analýz i parodií.
EPIZODA 4:
Když Jackie April prohraje boj s rakovinou, Tony a jeho parta souhlasí s tím, že dají Juniorovi to, co žádá. Nicméně mají postranní úmysly. Tonymu se zdá o doktorce Melfiové, která není zrovna moc oblečená. Vystrašený Christoper zjistí, že Brendan je po smrti a zařídil to Junior. Tony pošle policistu Vina, který patří k hazardním hráčům a je tudíž jeho člověk, aby zjistil něco víc o životě dr. Melfiové, ale Carmela mu kvůli terapii dává ultimátum. Anthony se porve ve škole a Meadow ještě přilije olej do ohně, když bratrovi prozradí, čím si vydělává na živobytí jejich táta.