Řím II (Hrdinové Republiky)

Řím II (Hrdinové Republiky)

Heroes of the Republic

2007 

·  Action / Drama / Historic / War

·  United States, Velká Británie

Půl století před nástupem křesťanství je Řím nejbohatším městem světa, centrem rozlehlé říše a kosmopolitní metropolí, v níž žije milion obyvatel. Republika vznikla na základech sdílení moci a osobní konkurenci, což chránilo společnost před absolutismem. Je to doba, kdy se plebejští vojáci z provincie mohou stát národními hrdiny a dokonce stanout v čele republiky.
Nyní se však toto zřízení rozpadá a pohlcují je korupce a společenské výstřelky. Vládnoucí třída extrémně zbohatla, zatímco sparťanská disciplína a sociální harmonie je v troskách a mezi jednotlivými společenskými třídami zeje hluboká propast.
Bohatě vrstvený pohled na historii a budování římského císařství poskytuje prostor moderním politikům - včetně skrytého boje o moc, korupce, partajničení a snahy vymezit kolektivní hodnoty. „Lidská povaha se nemění,“ říká autor scénáře Bruno Heller. „Dnes máme stejné problémy - zločinnost, nezaměstnanost, nemoci, boj za sociální změny a tlak na uhájení společenského postavení v nejistých dobách.“
Epizoda 5:
Navzdory Pullovým radám se Vorenus vrací na kolegium se svou rodinou, která se znovu dala dohromady, poté, co prošla očistným utrpením. Octavianovi je odepřen triumf a proto přesvědčuje Cicera, aby podpořil jeho přání stát se konzulem výměnou za dohodu, že Cicero může vetoval jeho činy. Octavian, Atia a Octavia jsou zase spolu, ačkoliv Octavia odsuzuje, čím se její bratr stal. Octavian překvapí senát svým prvním konzulským činem. Vorenus se snaží usmířit s Memniem a Cotta vzbuzuje podezření. Dva sokové však překonají vzájemné spory, aby se dohodli s Brutovou a Cassiovou armádou.