Řím II (Syn Hádův)

Řím II (Syn Hádův)

Son of Hades

2007 

·  Action / Drama / Historic / War

·  United States, Velká Británie

Půl století před nástupem křesťanství je Řím nejbohatším městem světa, centrem rozlehlé říše a kosmopolitní metropolí, v níž žije milion obyvatel. Republika vznikla na základech sdílení moci a osobní konkurenci, což chránilo společnost před absolutismem. Je to doba, kdy se plebejští vojáci z provincie mohou stát národními hrdiny a dokonce stanout v čele republiky.
Nyní se však toto zřízení rozpadá a pohlcují je korupce a společenské výstřelky. Vládnoucí třída extrémně zbohatla, zatímco sparťanská disciplína a sociální harmonie je v troskách a mezi jednotlivými společenskými třídami zeje hluboká propast.
Bohatě vrstvený pohled na historii a budování římského císařství poskytuje prostor moderním politikům - včetně skrytého boje o moc, korupce, partajničení a snahy vymezit kolektivní hodnoty. „Lidská povaha se nemění,“ říká autor scénáře Bruno Heller. „Dnes máme stejné problémy - zločinnost, nezaměstnanost, nemoci, boj za sociální změny a tlak na uhájení společenského postavení v nejistých dobách.“
Epizoda 2:
Kleopatra přijíždí do Říma, aby složila hold Caesarovi a usilovala o uznání syna Caesariona za legitimního následníka. Egyptská královna je příčinou dalších komplikací mezi Antoniem a Atií, která ještě stále bojuje se Servilií. Z Jeruzaléma přijíždí Timonův bratr. Erastova smrt rozhodí podsvětí a uvrhne obchodování do chaosu. Pullo a Vorenus se rozcházejí. Octavianus a Antonius zahájí dlouhé a hořké soupeření sporem nad Caesarovou vůlí a společným sdílením moci.