Impérium - Mafie v Atlantic City V (5)

Impérium - Mafie v Atlantic City V (5)

King of Norway

2014 

·  Crime / Drama / Historical

·  United States

HBO uvádí závěrečnou řadu uznávaného dramatického seriálu HBO. Impérium - Mafie v Atlantic City zachycuje život a dobu Enocha "Nuckyho" Thompsona (Steve Buscemi), který byl ve 20. letech minulého století - kdy se prohibice v Americe stala hlavním katalyzátorem vzestupu organizovaného zločinu - nezpochybnitelným vládcem Atlantic City.
Pátá řada začíná v roce 1931, celých šest let po skončení předchozí série. Země se zmítá ve Velké hospodářské krizi a konec prohibice je na dohled. Nucky se proto snaží legitimizovat své podnikání tím, že navazuje spojení s likérkami. Dozvídáme se o smrti Arnolda Rothsteina, jež skýtá Luckymu Lucianovi a Meyeru Lanskému volné pole působnosti při plánování převzetí moci od bossů podsvětí jakými jsou Joe Masseria a Salvatore Maranzano i při odstraňování konkurentů jako je Nucky.
Rothsteinova smrt komplikuje život rovněž Nuckyho odloučené ženě Margaret. Její nejistá pozice na Wall Street je ještě více ohrožená poté, co Margaretin šéf spáchá sebevraždu a zanechá jí po sobě složku plnou kompromitujících materiálů. Chalky White, který se po smrti své dcery ocitá na dně, se chopí příležitosti k útěku z vězení - a vrací se do Atlantic City, kde se hodlá pomstít Valentinu Narcisseovi. A Eli Thompson, který přešel do ilegality a odstěhoval se do Chicaga poté, co zabil federálního agenta, nyní pracuje společně s Nelsonem Van Aldenem pro Al Caponeho, který má být prostřednictvím infiltrátora odstraněn z vrcholu své ostře sledované organizace.
EPIZODA 5:
Chalky se vrací do Atlantic City s myšlenkou na pomstu. Nucky, který se stále cítí ohrožen Lucianem, domluví schůzku s Maranzanem v New Yorku. V Chicagu, po večírku u Van Aldena a Sigrid se Eliovo shledání s June nečekaně zvrtne. Al Capone se rozhlíží, kam by přesunul svoje operace. Margaret uzavře dohodu s Carolyn Rothsteinovou. Nucky obdrží špatné zprávy z Kuby. V roce 1897 mladý Nucky očekává vítězství nad Mabeliným otcem, zatímco žádá o rozšíření pravomocí coby zástupce šerifa.